Rozstępy w okresie dojrzewania (dorastania)

Rozstępy w okresie dojrzewania (dorastania) to niewielkie podłużne blizny związane z zanikiem sprężystości skóry i zmianami hormonalnymi właściwymi dla okresu dojrzewania.[1] 

 

Rozstępy mogą występować nawet u 89% chłopców i 77% dziewcząt [2].  Rozstępy w okresie dojrzewania (dorastania), nie stanowią zagrożenia zdrowia i życia, ale poprzez właściwą terapie można im zapobiegać/ograniczać poprawiając samoocenę i pewność siebie nastolatków w tym przełomowym dla nich okresie życia. 

Rozstępy po okresie dojrzewania bledną i stając się coraz mniej widoczne, zwłaszcza gdy podejmuje się odpowiednią terapię. 

Nie są dokładnie znane przyczyny powstawania rozstępów w tym okresie.  Medycyna wiąże je ze zmianami hormonalnymi i szybkim wzrostem.

Lekki i delikatny masaż odpowiednim preparatem w wielu badaniach klinicznych potwierdził skuteczność w leczeniu rozstępów.  

ROSILIMED KREM to długodziałający krem, który zapobiega powstawaniu rozstępów i usuwa, niweluje, zmniejsza widoczność istniejących rozstępów.  ROSILIMED Krem na rozstępy zawiera wyciąg z wąkrot azjatyckiej, który sprzyja zapobieganiu powstawaniu rozstępów a także zmniejszeniu ich widoczności. Bardzo łatwo się rozprowadza po skórze i nadaje jej gładkość. ROSILIMED Krem na rozstępy jest lekki i dobrze się wchłania.

HIPOALERGICZNY

HIPOALERGICZNY

WĄKROT AZJATYCKA

ROSILIMED OLEJEK oraz ROSILIMED SERUM to olejki leczące istniejące rozstępy.  ROSILIMED OLEJEK i ROSILIMED SERUM długotrwale utrzymują nawilżenie skóry[3].  ROSILIMED SERUM posiada wygodny aplikator ułatwiający lekki i delikatny masaż.  Oba produkty są hipoalergiczne.  Po aplikacji szybko wysychają.  Po wyschnięciu skóra pozostaje sucha i nie klei się.  Działają przez kilka godzin po aplikacji.

Produkty ROSILIMED zapobiegają powstaniu rozstępów i usuwają, niwelują, zmniejszają widoczność istniejących rozstępów na:

  • brzuchu
  • pośladkach
  • udach
  • piersiach
  • plecach
  • łydkach

Stosując preparaty Rosilimed pamiętajmy o systematyczności i cierpliwości.  Lekki i delikatny masaż w wielu badaniach klinicznych potwierdził skuteczność w leczeniu rozstępów.  Pamiętajmy, aby nanosząc Rosilimed krem, serum albo olejek przez chwilę pomasować skórę, co przyczyni się do jeszcze większej skuteczności. 

Po nałożeniu ulatniają się lotne związki zawarte w ROSILImed, powstaje przeźroczysta błona stanowiącą barierę, dla wysuszania się skóry

Bariera jest przepuszczalna dla tlenu, podwyższa się nieco temperatura ciała, sprzyjając procesom tworzenia się prawidłowej warstwy naskórka

Bariera chroni skórę przed szkodliwymi wpływami środowiska zewnętrznego zapewniają, normalizuje poziom kolagenu, masaż aplikatorem ROLL ON poprawia ukrwienie i prawidłowe rozłożenie włókien


[1] Słownik Języka Polskiego PWN, https://sjp.pwn.pl/sjp/rozstepy-skorne;2517282.html
[2] S. Al-Himdani, S. Ud-Din, S. Gilmore, A. Bayat: Striae distensae: a comprehensive review and evidence-based evaluation of prophylaxis and treatment; British Journal of Dermatology (2014) 170, pp527–547
[3] Badanie własne metodą przewodności warstwy rogowej naskórka.